Quantcast
Channel: Artykuły Poszukiwani » java
Viewing all articles
Browse latest Browse all 5

usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych

$
0
0

Przepisy o VAT nie przewidują żadnych ograniczeń tego prawa w przypadku zakupu, za który zapłata została dokonana bonami. Prawo do odliczenia przysługuje podatnikowi, który otrzymał towar (nabył prawo do rozporządzania towarem jak właściciel) oraz fakturę dokumentującą tę transakcję. Bez znaczenia pozostaje forma zapłaty za ten towar. Jedynie gdy zakupy towarów dokonywane są od małego podatnika rozliczającego się metodą kasową, odliczenie podatku naliczonego uzależnione jest od zapłaty należności.

Jeżeli na zlecenie podatnika prowadzenie księgi zostało powierzone biuru księgowemu, podatnik jest obowiązany w terminie 7 dni od dnia zawarcia umowy z biurem rachunkowym zawiadomić o tym naczelnika urzędu skarbowego, któremu zostało złożone zawiadomienie o prowadzeniu księgi

Ponadto należy kontynuować prowadzenie ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych dla celów podatkowych, a także zaprowadzić ewidencję wyposażenia, tj. rzeczowych składników majątku związanych z wykonywaną działalnością, niezaliczonych do środków trwałych, o wartości początkowej przekraczającej 1.500 zł. Nie wiem co wpisać więcej w treści

Na podstawie przedstawionych powyżej informacji można wnioskować, że przedsiębiorcy, którzy opodatkują swoją działalność na zasadach ogólnych, powinni mieć pewną wiedzę podatkową, aby zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami mogli prawidłowo wypełniać szereg obowiązków związanych z prowadzeniem podatkowej księgi przychodów i rozchodów.

Zatem osoba posiadająca certyfikat księgowy (wykaz takich osób prowadzi Minister Finansów) jest uprawniona na mocy przepisów ustawy o rachunkowości do wykonywania dwóch z trzech czynności doradztwa podatkowego. Rozliczenia deklaracji PIT. Poza wykupieniem obowiązkowego ubezpieczenia OC, osoba otwierająca biuro rachunkowe powinna przygotować się do wykonywania tego rodzaju działalności.

przedsiębiorca nie musi osobiście podpisywać deklaracji i zeznań podatkowych. Może to za niego robić pełnomocnik, o ile przepisy odrębne nie stanowią inaczej. Przepisy ustawy o podatku od towarów i usług – bo mowa o podpisywaniu deklaracji VAT – nie zawierają w tym zakresie żadnych ograniczeń. Podpisanie deklaracji przez pełnomocnika zwalnia podatnika z tego obowiązku.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 5

Latest Images